رونمایی از بخت رام، اولین فیلم بلند زنده/ انیمیشن اصفهان

 

مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان در روز 27 مهرماه 1395، شاهد برگزاری مراسم رونمایی و اکران خصوصی اولین فیلم بلند زنده/انیمیشن تولید شده در اصفهان بود. در این مراسم، رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، هیئت مدیره و اعضای آسیفا اصفهان و جمعی دیگر از مدیران فرهنگی به همراه بازیگران وعوامل بخت رام به تماشای این فیلم نشستند.

این فیلم بر اساس داستانی فولکلور به نام بخت خفته تولید شده است و به لحاظ موضوعی در گونه فیلم‌های تخیلی قرار می‌گیرد. بخت رام داستان جوانی به نام بهرام است که به دنبال خوشبختی دست به کارهای عجیب می زند. او با پیرمردی آشنا می‌شود که صاحب نقشه کوه خوشبختی هاست. بهرام به همراه خرش به دنبال خوشبختی در مسیری ناشناخته می‌افتد و با اتفاق‌هایی عجیب رو به رو می‌شود.

سیدمحسن پاک‌نژاد تهیه کننده و کارگردان این فیلم تلاش کرده است تا با به‌کارگیری پتانسیل اصفهان در تولید آثار زنده و انیمیشن، روایتی از داستان‌های فولکلور را به نمایش گذارد که حاصل این تلاش فیلمی 97 دقیقه‌ای است که تکنیک آن تلفیق دنیای زنده با کاراکترهای انیمیشن بوده و تولید آن سه سال به طول انجامیده است.

در تولید این فیلم آرش رنجبر به عنوان مجری طرح موسسه سینمایی سپاهان سیما فیلم وی را یاری کرده و سرپرستی گروه انیمیشن وجلوه های ویژه آن را محسن پاک‌نژاد به همراه زهرا کاظمی به عهده داشته است. همچنین دوبله این فیلم با مدیریت مهرداد رئیسی در استودیو گلوری تهران اجرا وضبط شده است. در مرحله تولید، بیست و دو نفر بازیگر با استعداد اصفهانی به مدت چهارماه جلوی دوربین رفته‌اند که اکثر مراحل فیلمبرداری آن در در استودیوی کروماکی انجام شده است.

در پایان این مراسم رضا دهقانی (رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان) و سیدعلی مفضّلی (مدیرعامل آسیفا اصفهان) به همراه آرش رنجبر و سید محسن پاک‌نژاد (مجری طرح و کارگردان این فیلم) و حمیدرضا سلیمانی (نماینده اداره کل ارشاد استان) با اهداء لوح تقدیر از بازیگران و عوامل این فیلم تقدیر به عمل آوردند.

بخت رام که تماماً با سرمایه خصوصی و اتکا بر توانایی هنرمندان اصفهانی تولید شده است قطعا به عنوان پیشتاز تولید انیمیشن‌های بلند در اصفهان نام خواهد گرفت.

عوامل تولید فیلم:

نویسنده و کارگردان: سیدمحسن پاک‌نژاد. مجری طرح: آرش رنجبر. مدیر تصویربرداری: جمشید کدخدایی. سرپرست انیمیشن و جلوه‌های ویژه: سیدمحسن پاک‌نژاد و زهرا کاظمی.مدیر دوبلاژ: مهرداد رئیسی. آهنگساز: محمد پایمرد. طراح لباس: زهراکاظمی. دستیار کارگردان: پوریا برجیس. بازیگران: مهدی پایمرد، عاطفه راعی، دنیا هاشمی، رامین دشتی، سیاوش شجاعی، مهدی بی‌ریا، فرحناز صیدی، آرش لطیفی، بهاره همانیا، شراره تقی‌زاده، محسن اسدی، رضا محمدی، محمد شفیعی، پوریا برجیس، علی‌اصغر غلام‌حسینی، جواد ابدالی، ساتیار عبداللهی، وحید نوری، رضا شفیعی، رامین شفیعی، محمد صادقی و حسین ثابت‌راسخ. تهیه‌کننده: سیدمحسن پاک‌نژاد. تهیه شده در مؤسسه سینمایی سپاهان‌سیما‌فیلم.