کارگاه های آموزشی انیمیشن در سی امین جشنواره بین المللی فیلم کودک

دبیرخانه مرکزی سی امین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان، اقدام به برگزاری چندین کارگاه تخصصی آموزشی با موضوعات انیمیشن، فیلمسازی و فیلمنامه نویسی کرده است.

این کارگاه ها که در محل کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار خواهد شد، 11 عنوان کارگاه تخصصی را در بر دارد که 5 عنوان آن انحصارا به موضوع انیمیشن می پردازد. عناوین، اساتید و زمان برگزاری این پنج کارگاه به شرح زیر میباشند:
1- آموزش انیمیت برای تولیدات صنعتی انیمیشن- شنبه، 10 تیرماه- مدرس: امیرحسین صالحی
2- امکانات بیانی و عناصر جذابیت در انیمیشن- یکشنبه، 11 تیرماه- مدرس دکتر محمدعلی صفورا
3- مدیریت تولید یک فیلم بلند انیمیشن- دوشنبه، 12 تیرماه- مدرس: دکتر سید علیرضا گلپایگانی
4- انیمیشن حرفه ای، از ایده تا تولید (یک)- سه شنبه، 13 تیرماه- مدرس: فِرنس وارشانی (داور بخش انیمیشن جشنواره)
5- انیمیشن حرفه ای، از ایده تا تولید (دو)- چهارشنبه، 14 تیرماه- مدرس: فِرنس وارشانی
تمامی این کارگاه ها در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اصفهان و ساعت 10 صبح برگزار میشوند و حضور در این کارگاه ها برای اعضای آسیفا اصفهان رایگان خواهد بود. همچنین سایر متخصصین وعلاقه مندان به انیمیشن حرفه ای نیز میتوانند با انتخاب نام آسیفا اصفهان به عنوان سازمان تحت پوشش خود، اقدام به ثبت نام در این کارگاه ها نمایند.
برای ثبت نام در این کارگاه ها تنها کافی است با ورود به ربات تلگرامی باشگاه مخاطبین جشنواره (به آدرس @icff_bot) و عضویت در آن، به منوی کارگاه های آموزشی وارد شده و پس از انتخاب گرینه “آسیفا اصفهان”، سایر مشخصات خود را ثبت نمایید. پس از دریافت تایید نهایی، لازم است نیم ساعت پیش از شروع کارگاه (ساعت 9:30 صبح) کارت ورود به جلسه را از ورودی کتابخانه مرکزی دریافت کرده و در ورک شاپ حضور بهم رسانید.
با توجه به محدودیت ظرفیت کارگاه‌ها، اولویت حضور با کسانی است که زودتر ثبت‌نام نموده و به لحاظ مهارتی، دانش و اطلاعات مرتبط با انیمیشن، در سطح بالاتری باشند.
در پایان، آسیفا اصفهان از اعضای محترم خود (که همواره پشتیبان هنر انیمیشن بوده اند) تقاضا دارد که با توجه به تلاشهای بسیار زیاد اعضای هییت مدیره این انجمن برای برنامه ریزی و اجرای این کارگاه ها و پافشاری بر برگزاری این برنامه به صورت رایگان، با استقبال از این رویداد آموزشی و همچنین اطلاع رسانی به سایر دست اندرکاران و علاقه مندان انیمیشن در سراسر استان، حضور پرشور خود را به سراسر کشور نشان داده و مسئولان را به حمایت بیشتر از این هنر و هنرمندان نجیبش ترغیب نمایند.
قطعا جمع بندی بازخوردهای دریافتی از این برنامه، جهت حرکت های بعدی را به سمت خود تغییر خواهد داد.